MUNICIPALITATEA A ÎNCEPUT DISTRIBUIREA PACHETELOR DE CRĂCIUN ÎN ȘCOLI ȘI GRĂDINIȚE

Și anul acesta, toți copiii de la creșa și gradinițele de stat și elevii de clasele I-VIII din municipiu vor primi cu ocazia sărbătorilor de iarnă pachete cu dulciuri din partea municipalității.

Angajații Compartimentului Învățământ din cadrul instituției au început de ieri, 12 decembrie, distribuirea acestora în școli și grădinițe. Până în acest moment au fost distribuite 2675 de pachete, din totalul de 5936. Pentru achiziționarea cadourilor municipalitatea a alocat din bugetul local suma de 178.080 lei.

Prin această măsură toți copiii, inclusiv cei care provin din familii nevoiașe, se vor putea bucura de un cadou de Crăciun.

Ultima modificare: 13.12.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SE LUCREAZĂ LA PARCĂRILE DIN CARTIERUL TINERETULUI